זהו פוסט שכולו טוב !

היי חברים, אנו מעוניינים לתרום לכם סדנה מיוחדת שעוד לא נעשתה בעבר: AI Toolbox for QA.

מדובר על מפגש אחד בו אנחנו בעתיד האוטומציה נשב איתכם פרונטלית ונלמד אתכם מההתחלה איך לכתוב כלי מבוסס AI אותו אח"כ תוכלו להוסיף אל ארגז הכלים המקצועי שלכם (איפשהו בין הפוסטמן לפידלר...).
גם מפגש זה נערך כתרומה שלנו לקהילת הבודקים ומאוד היינו שמחים שגם הקהילה היפה שלנו תתרום משהו מעצמה.

מה הכלי הזה יודע לבצע ?
מדובר על אלגוריתם, מבוסס GPT היודע לקחת את מסמכי איפיון המערכת שאנו נזין לו, ללמוד אותם ולבנות לנו סוגי בדיקות שונים בהתאם.

רגע, אבל גם ה-ChatGPT יודע לעשות את זה, לא ?
כן ולא. הצ'אט יודע לקחת משהו גנרי ולבנות ממנו מקרי בדיקה גנריים בלבד ומוגבלים. בכלי שאנו נלמד לכתוב, ניצור תיקייה, אליה נזרוק את כל המסמכים שיש ברשותינו על המערכת (מסמך איפיון של מפתחי ה-Front, ה-Back, ה-DBA ועוד...) - מסמכים ספציפיים על המערכות שאנו עובדים איתן, ניתן לכלי ללמוד את הנתונים ונבקש ממנו שיכתוב עבורינו מקרי בדיקה.

מתי זה יוצא ואיפה זה מתקיים ?
המפגש יתקיים בכיתות ההדרכה שלנו במתחם הבורסה ברמת גן, ביום חמישי ה-31.08 , מתחילים ב-17:30, מסיימים איפשהו ב-20:00...

לא הבנתי, זה בחינם או שאתם סתם שרלטנים ?
לא - זה לא בדיוק בחינם ולא - איננו שרלטנים.
כפי שרשמנו, מאוד היינו רוצים לראות גם תרומה שלכם לעניין, אז מי שמעוניין להשתתף בסדנה זו לא צריך לשלם לנו, אבל כן נשמח אם הוא\היא יתרמו לאחת מהעמותות בארץ בתמורה, זו יכולה להיות תרומה לעמותת אקים, פתחון לב, גדולים מהחיים, אלו"ט, ALS, תנו לחיות לחיות... מה שאתם מחליטים. מהו סך התרומה ? לגמרי תלוי בכם, כמה שאתם רוצים ויכולים.

אין לי ניסיון קודם, האם הסדנה הזו רלוונטית אלי ?
ברור! הסדנה הזו מיועדת לבודקים ידניים (וגם כאלו שלא) שמעוניינים ללמוד ולהרחיב את ארגז הכלים שלהם, לכאלו שאין להם ניסיון תעסוקתי או רקע בתכנות, כאלו שמעולם לא כתבו קוד בחייהם.

אז עם מה אני יוצא מהסדנה הזו ?
בסוף היום אתם תלמדו איך לבנות כלי מבוסס בינה מלאכותית, אחד כזה שידע לעזור לכם לכתוב מקרי בדיקה מרכזיים וגם כאלו שקשה לחשוב עליהם, נכיר את השחקנים הראשיים בתחום (לא רק את ה-ChatGPT) וגם נלמד לעבוד איתם, נבין מהו מודל, כיצד ניתן להתחבר ל-AI ואיך ניתן לרתום את הטכנולוגיות החדשניות ביותר בתחום ולגרום לנו להיות בודקים מקצועיים יותר.

* שימו לב, בניגוד למפגשים האחרונים, סדנה זו אינו הולכת לעסוק ספציפית באוטומציה והיא מיועדת יותר לבודקים ידניים.

רגע, אתה רוצה להגיד לי שאת כל זה אני אדע לעשות ביום הדרכה אחד כשאני לא יודע לקודד ?
אפילו פחות מיום. תראו, בזמן שאתם כתבתם מסמך בדיקות, בזמן שרבתם עם המפתח למה הבאג שפתחתם לו הוא חוקי, בזמן שישבתם והשתעממתם עד מוות מכל אותם פגישות דיילי מייגעות, אנחנו בעתיד האוטומציה איתגרנו את עצמנו: כיצד נוכל לשפר את תהליך הלמידה ולהקל על האנשים שמגיעים ללא רקע ונסיון קודם ללמוד דברים מסובכים יחסית במינימום זמן ומקסימום הבנה, זו המטרה שלנו, זו העבודה שלנו. בעזרת טכניקות הדרכה חדשניות ובזכות טכנולוגיות ופריימוורקים מתקדמים, מצאנו את דרך המלך להדריך אתכם בצורה הטובה ביותר.
לא מאמינים ? הירשמו לסדנה ותראו שאנחנו צודקים 🙂

אוקיי, ואיך זה בדיוק עובד ?
פשוט מאוד, מי שמעוניין נרשם פה בטופס למטה. מכיוון שמספר המקומות מוגבל, איננו יכולים להתחייב כי כולם ייכנסו לסדנה הזו (במידה ויהיה מספר רב של מעוניינים, נקיים סדנה נוספת), אנו נדאג לחזור לכולכם לידע אתכם האם נכנסתם. מי שקיבל מאיתנו אישור, יבחר לו עמותה לתרום לה וישלח אלינו למייל אישור או איזושהי אסמכתה כי ביצעתם את התרומה, שוב אנו חוזרים - כל אחד תורם כמה שהוא יכול ורוצה. בהמשך נשלח אליו את כל הפרטים להגעה והתקנת הסביבה לפני המפגש.

האם מספר המשתתפים בכיתה מוגבל ? אפשר להתחבר מזום ?
כן, מספר המשתתפים מוגבל ל-20 , וכן ניתן להתחבר מזום למי שלא יוכל להגיע. במידה ונראה שיש לזה ביקוש, נוכל לפתוח סדנה נוספת עם יותר משתתפים, יותר מדריכים ומתרגלים מהצד שלנו.

ומה אתם תורמים בעצם ?
אנחנו תורמים את השכרת הכיתה ואת צוות ההדרכה, ובעיקר את הידע הרב שאתם תצברו, ידע שאיתו תוכלו להתחיל מהלך של פיתוח אוטומציה.

בהצלחה,

יוני' סאיד, וצוות הפיתוח וההדרכות.

או מיי גוד אני חייב\ת להירשם לזה

מי שמכיר אותנו, יודע שאנחנו לעולם לא שולחים ספאם...
דילוג לתוכן